استفاده از حبوبات در کشور ما و آشپزی ایرانی جایگاه ویژه ای دارد و خانواده های ایرانی از حبوبات مختلف به خصوص لوبیا در پخت غذاهای گوناگون استفاده می کنند. عموما خانواده ها در زمان خرید حبوبات و لوبیا را به شکل بسته بندی شده خریداری می کنند.

شرکت های مختلفی در زمینه عرضه لوبیا فعالیت دارند و به دلیل عدم تبلیغ به شکل گسترده و عمومی از سوی این شرکت ها، اکثر به دلیل مباحث حوزه برندینگ خانواده ها به سراغ خرید برندهای نام آشنا می روند.

در شرایط فعلی شرکت های نوپا و حتی شرکت های بزرگ فعال در این حوزه می توانند با تمرکز بر روی بسته بندی محصولات خود، فروش محصولات خود را به صورت چشم گیر افزایش دهند.

اهمیت بسته بندی

بسته بندی به صورت کلی به منظور نگهداری محصولات در قالب های مختلف انجام می شود اما امروزه بسته بندی تنها برای نگهداری محصولات و حفاظت از آن ها استفاده نمی شود. امروزه بخش بسیار زیادی از فرآیند بازاریابی در بسته بندی محصولات نهفته است و طبق بررسی های صورت گرفته با یک بسته بندی خوب می توانید فروش خود را افزایش دهید.

برای محصولاتی مثل لوبیا، بسته بندی اهمیت بسیار زیادی دارد. در وهله اول همان طور که گفته شد، بسته بندی لوبیا، از این محصول در برابر آسیب های مختلف محافظت می کند. اهمیت دیگر بسته بندی برای این محصول در آن است که عموما خانواده ها در برخورد با چند برند ناشناس در زمینه حبوبات، برند و شرکتی را انتخاب می کنند که بسته بندی زیباتری داشته باشد.

بسته بندی زیبا یک عامل بسیار مهم برای جذب مشتری است و در زمینه حبوبات به خصوص لوبیا، اگر شما بتوانید بسته بندی جذابی را برای محصولات خود استفاده کنید، می توانید در بازار رقابتی امروز از سایر رقبا پیشی بگیرید.

نکته بسیار مهمی که در بسته بندی لوبیا باید توجه کنید آن است که سعی کنید طرحی را استفاده کنید که به یاد ماندنی باشد و در آن خلاقیت موج بزند زیرا اکثر بسته بندی های لوبیا موجود در بازار کاملا شبیه به یکدیگر و تکراری هستند و یک ایده خلاقانه و متفاوت می تواند شما را در ذهن ها نگه دارد.

مزیت بسته بندی لوبیا

بسته بندی لوبیا مزایای مختلفی دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. این مزایا شامل موارد زیر می باشند:

· این بسته بندی می تواند در فرآیند حمل و نقل و نگهداری، از محصول شما در برابر برخورد، ضربه، فشار، تغییرات شیمیایی و فیزیکی مراقبت کند و در بخش انبار کردن محصول نیز می تواند این کار را آسان تر کرده و از مرطوب شدن و خیس شدن لوبیا شما جلوگیری کند.

· می تواند مشتری را جذب کرده و او را به صورت ناخودآگاه دعوت به خرید کند.

· می تواند اطلاعات کاملی را در اختیار خریدار قرار بدهد. این اطلاعات می تواند شامل تاریخ تولید، وزن، تاریخ انقضاء، برند و… می باشد که می تواند به خریدار کمک شایانی برای تصمیم گیری برای خرید کند.

· بسته بندی باعث آسان شدن فرآیند چیدمان محصولات در قفسه می شود.

بسته بندی اصولی و استاندارد لوبیا می تواند به برند شما کمک کند تا مشتری در صورت رضایت در مورد کیفیت محصول در خریدهای بعدی خود با دیدن بسته بندی شما به سرعت آن را خرید کند و این کار در نهایت باعث افزایش فروش و کسب سود بیشتر برای شما می شود.

انواع بسته بندی لوبیا

شما می توانید لوبیا را در بسته بندی های مختلفی قرار بدهید. این بسته بندی ها می تواند علاوه بر حفاظت از محصول باعث جذب بیشتر مشتری شود. به هر میزانی که بسته بندی شما جذاب و خلاقانه باشد، به همان میزان نیز می تواند شاهد رشد فروش خود باشید.

بسته بندی پلاستیکی

ساده ترین نوع بسته بندی لوبیا، بسته بندی پلاستیکی این محصولات است. البته نباید این نکته را فراموش کنید که بسته بندی به شکل پلاستیکی نیز اگر همراه با خلاقیت و ایده پردازی باشد، می تواند جلوه خاصی به محصول شما دهد و به رشد فروش آن کمک کند.

شما می توانید با چاپ طرح های مختلف و استفاده از رنگ های گوناگون بسته های پلاستیکی لوبیا خود را بسیار شیک و خاص کنید. این خاص بودن باعث می شود تا زمانی که محصول شما با بسته بندی زیبای آن در کنار سایر برندها قرار بگیرد، به صورت ناخودآگاه در نگاه اول نظر مشتری را به خود جلب کند.

بسته بندی شیشه ای

بسته بندی شیشه ای شاید باعث افزایش هزینه برای شرکت ها شود اما می تواند مشتریان بسیار زیادی را جذب محصول شما کند. به صورت کلی بسته بندی های شیشه ای به صورت پیش فرض جذاب هستند و از آن جایی که می توان از این شیشه ها بارها و بارها استفاده کرد، افراد به سراغ خرید محصولاتی با بسته بندی شیشه ای می روند.

بررسی ها نشان می دهد که پس از اتمام محصولات درون بسته بندی شیشه ای، این شیشه ها دور ریخته نمی شود و دوباره استفاده می شوند. به همین دلیل شما می توانید با چاپ برند خود بر روی شیشه لوبیا به برندینگ خود و در حافظه ماندن نام تجاری تان در ذهن مخاطب کمک کنید.

بسته بندی کنسروی

شما می توانید لوبیا را درون بسته بندی های کنسروی قرار دهید. این نوع بسته بندی جلوی ضربه و آسیب به محصول را می گیرد و هم آن را از تغییرات فیزیکی و شیمیایی حفظ می کند. این نوع بسته بندی نیز یکی از روش های جذاب می باشد که آنچنان که باید به آن توجه نشده است.

بسته بندی خلاقانه لوبیا

اهمیت بسته بندی خلاقانه به هیچ عنوان قابل انکار نیست و این مسئله در رابطه با بسته بندی لوبیا نیز صادق است. نکته بسیار مهم آن است که عموم خلاقیت ها در رابطه با بسته بندی لوبیا در رابطه با طرح های چاپ شده بر روی آن ها می باشد و به دلیل شرایط خاص این محصول دست طراحان برای ایده پردازی تا کمی بسته شده است. شما می توانید طرح های مختلفی را بر روی بسته بندی های خود چاپ کنید که در کنار رنگی بندی های جذاب می تواند به جذب مشتری کمک کند.

پرسش و پاسخ

هزینه بسته بندی لوبیا چقدر است؟

در رابطه با هزینه بسته بندی لوبیا به هیچ عنوان نمی توان نظر قطعی داد و با توجه به نوع بسته بندی، طرح آن و مواد اولیه مورد استفاده ممکن است شاهد تغییر قیمت باشیم.

آیا امکان چاپ بر روی بسته های لوبیا وجود دارد؟

بله، شما می توانید انواع مختلفی از طرح ها را بر روی بسته لوبیا خود چاپ کنید تا جلوه خاص و فوق العاده ای به آن بدهید. چاپ و درج انواع طرح های گرافیکی از مهم ترین خدمات شرکت آذین پک مشهد است.

بسته بندی خلاقانه به چه میزان بر فروش محصول تاثیر گذار است؟

بی شک بسته بندی های خلاقانه و خاص می تواند باعث جذب چشم گیر مشتری شده و فروش محصولات را به شکل معنی داری افزایش دهد. همان طور که ذکر شد، مشتریان در برخورد با بسته های مختلف لوبیا از برندهای گوناگونی و ناشناس عموما محصولی را انتخاب می کنند که بسته بندی زیباتر و خاص تری داشته باشد.