رشد و توسعه کسب و کارهای امروزی با صنایع مختلفی گره خورده است. اهمیت کارتن سازی و توجه به کیفیت بسته بندی از جمله اموری می باشد که در راستای توسعه کسب و کار شما و سهولت حمل و نقل آن ها به نقاط مختلف راه اندازی شده است.

در واقع کارتن سازی را می توان در زمره صنایعی دانست که تمامی واحدهای تولیدی به نوعی با آن در ارتباط بوده و بدون استمداد از آن نمی توانند فعالیت تجاری خود را توسعه داده و به نقاط مختلف یک و یا چندین کشور در سطح جهان ارتقا دهند.

کارتن سازی بدون کیفیت و اصول بسته بندی مناسب نمی تواند اقدام مهمی در راستای توسعه کسب و کار شما باشد؛ بنابراین در زمان انتخاب یک شرکت مناسب در حیطه کارتن و جعبه سازی باید به ظرافت کاری آن ها توجه نمایید.

اهمیت کارتن سازی در توسعه صادرات

صادرات محصول توسط واحدهای تولیدی گسترده صورت می گیرد و شرکت های کارتن سازی نیز همگام با آن ها برای توسعه تجارت اقدام می کنند.

توزیع کالاهای صادراتی در مقایسه با توزیع کالاهای داخلی بر طبق اصول پیچیده تری صورت می گیرند و شرکت های مربوطه نیز به این امر واقف می باشند.

کارتن هایی که برای حمل محصول صادراتی به کار می روند باید ضخامت مناسبی داشته و از کالا در مسافت های طولانی محافظت نماید. این امر در خصوص کارتن هایی که برای حمل محصولات آسیب پذیر به کار می روند بیشتر حائز اهمیت است.

کارتن حمل کالای صادراتی باید با بیشترین لایه ممکن تولید شود. این امر قیمت کالا را افزایش می دهد اما در خصوص صادرات، صحت و سلامت محصولات مربوطه در اولویت قرار دارند.

توسعه کسب و کارهای داخلی

فعالیت های تجاری در داخل یک کشور نیز حائز اهمیت است. هیچ گونه تجارت پر رونق و گسترده ای از همان ابتدای کار با رونق و توسعه لازم شروع به فعالیت نکرده است. همین کسب و کارهای داخلی هستند که با رعایت اصول تجارت به بازارهای جهانی راه می یابند.

برای اینکه فعالیت خود را به بهترین شیوه ممکن توسعه دهید، برترین روش ها را برای ارسال کالا به نقاط مختلف و بازار هدف به کار گیرید. استفاده از کارتن لمینتی و حتی کارتن دایکات با ضخامت و کیفیت مناسب می تواند بهترین شیوه ممکن باشد.

در صورتی که تولیدات خود را به نقاط دور دست کشور ارسال می کنید به کار گیری کارتن های پنج یا هفت لایه معقولانه تر است. این کارتن ها ضخامت بسیار زیادی داشته و قابلیت بالایی جهت حفظ کالا در شرایط نامساعد دارند.

توسعه کسب و کارهای کوچک

کسب و کارهای کوچک و فعالیت تجاری در سطح یک شهر و یا استان خاص نیز بدون ارتباط با کارتن سازی و بسته بندی کالا نیست.

کسب و کارهای محدود در سطح یک منطقه خاص می توانند با بهره گیری از پیشرفت های صورت گرفته در عرصه کارتن سازی و بسته بندی محصول، کارتن های سبک تر، ارزان تر و مناسب برای حمل محصول و کالا را سفارش دهند.

کارتن های ارزان و سبک قیمت مناسبی دارند و هزینه زیادی را به واحد تولیدی تحمیل نمی کنند با این حال کسب و کار شما را جدی تر و اصولی تر می کنند.

در صورت تمایل می توانید از کارتن های دیگر و یا کارتن های دایکاتی نیز استفاده کنید. برای پیشرفت کسب و کار خود از این اصول اولیه غافل نگردید.

توسعه کسب و کارهای خانگی

انواع مختلفی از کسب و کارهای خانگی در تمامی کشورهای جهان وجود دارد. از مهمترین مسائل موجود در این عرصه می توان به عدم سازماندهی کسب و کارهای خانگی اشاره کرد.

عدم سازماندهی یک شغل با عدم پیشرفت و توسعه آن همراه می گردد و ممکن است شما را برای همیشه در یک سطح پایین نگه دارد.

توجه به نحوه ارسال کالا به مشتری و یا تحویل آن به کارفرما بسیار حائز اهمیت است. شما می توانید با استفاده از کارتن های ارزان و توجه به اصول بسته بندی محصول، اعتبار فعالیت خود را افزایش داده و توجه دیگران را به سمت فعالیت خود جلب نمایید.

اهمیت کارتن سازی در توسعه صنایع غذایی

مواد غذایی از جمله تولیدات پایدار در یک کشور است و ارسال آن به نقاط مختلف نیز صورت می گیرد. ارسال بسیاری از مواد غذایی بر طبق استانداردهای خاصی انجام می شود و از کارتن برای حمل راحت تر آن ها استفاده می گردد.

محصولات غذایی شامل انواع مختلفی از حبوبات، صیفی جات، میوه، کنسرو، بطری، پاکت و … می باشد. این محصولات در مقابل نور آفتاب و رطوبت به شدت آسیب پذیر هستند و ممکن است کیفیت اولیه خود را از دست بدهند.

کارتن دایکاتی و کارتن مقوایی متداول ترین کارتن بسته بندی مواد غذایی می باشند با این حال می توانید انواع کارتن لمینت را نیز سفارش دهید.

توسعه صنایع بهداشتی و آرایشی

صنایع بهداشتی و آرایشی در هر سطحی که باشد نمی تواند بدون ارتباط با کارتن سازی و بسته بندی اصولی فعالیت کند. شرکت ها و واحدهای پخش کننده محصولات بهداشتی و آرایشی اغلب از کارتن های لمینتی برای توزیع بهره می گیرند.

توسعه این صنایع با کیفیت بسیار بالای بسته بندی و ارسال کالا گره خورده است. توجه واحدهای نظارت کننده بر نحوه ارسال این گونه کالاها بسیار زیاد است و سازمان و موسسات بهداشتی نیز این مراکز را زیر نظر دارند.

اگر می خواهید در دنیای تجارت مواد بهداشتی و آرایشی که در ایران از سطح رقابتی بسیار بالایی برخوردار است پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشید، توجه ویژه ای به اصول بسته بندی و حمل کالا نمایید.

توسعه فعالیت های صنعتی

فعالیت های صنعتی در دو سطح سنگین و نیمه سنگین فعالیت دارند. شاید تصور کنید فعالیت های سنگین ارتباط چندانی با کارتن سازی ندارند اما بهتر است بدانید فعالیت های صنعتی سنگین همچون ساخت خودرو برای پخش بسیاری از قطعات غیر سنگین نیاز به حمل کالا با استفاده از کارتن دارند.

قطعات صنعتی در مقایسه با فعالیت های تجاری دیگر سنگین تر بوده و در نتیجه نیاز به کارتن های ضخیم تری دارند. این قطعات که اغلب در هارد باکس ها و یا جعبه های مقوایی بسیار محکم بسته بندی می شوند برای حمل، در کارتن های دایکات و یا چند لایه قرار می گیرند.

تجارت و رقابت اقتصادی

واحدهای تجاری در ایران و سطح جهان همواره در یک رقابت تجاری قرار دارند که تنها بخش خاصی از آن محسوس بوده و بسیاری از ارکان آن را نمی بینیم.

بسیاری از واحدهای تجاری ناشناخته در مدت زمان اندکی مسیر پیشرفت را طی کرده و ممکن است واحدهای شناخته شده را به حاشیه برانند. برخی از واحدهای تولیدی شناخته شده نیز جا و مکان مناسبی در عرصه تجارت پیدا کرده و روز به روز بر توسعه و پیشرفت خود می افزایند.

پیشرفت های صورت گرفته با اتکا بر اصول خاصی رخ می دهد و بسته بندی کالا با استفاده از یک کارتن مناسب نیز در زمره این اصول قرار دارد. با این حساب بهتر است از اصول بسته بندی کالا و ضخامت کارتن حمل آن غافل نگردیم.

ارتباط با شرکت آذین پک مشهد

شرکت های کارتن سازی در نقاط مختلفی از ایران فعالیت دارند. شرکت آذین پک مشهد نیز آمادگی کامل برای دریافت سفارشات شما در نقاط مختلف کشور را دارد.

شرکت آذین پک مشهد با استفاده از دستگاه های دایکات و صنایع کارتن سازی در کنار دستگاه های چاپ بسیار پیشرفته، جعبه های مناسبی با ابعاد مورد نظر شما را تولید می کند.

راه های ارتباطی مشخص شده در این وب سایت، شما را به مشاوران ما در این شرکت متصل می کند. شما می توانید سوالات خود را در خصوص کارتن سازی، قیمت کارتن و یا مواردی از این قبیل مطرح نموده و پاسخ مناسب را دریافت کنید.

در انتهای این مقاله به تعدادی از سوالات شما پاسخ داده ایم. شما می توانید برای دریافت مشاوره های طولانی تر و حرفه ای تر با شماره تلفن های درج شده در این صفحه تماس بگیرید.

سوالات شما

توسعه کسب و کار خانگی با استفاده از کارتن های ویژه بسته بندی چگونه مهیا می شود؟

همانگونه که در محتوای مقاله ذکر گردید، کارتن و بسته بندی مناسب کار شما را سازماندهی کرده و آن را به عنوان یک فعالیت تجاری جدی و ارزشمند معرفی می کند.

چه عواملی در قیمت کارتن موثرند؟

ضخامت کارتن مهمترین عامل تعیین کننده قیمت کارتن است. ضخامت کارتن به میزان و حجم مواد سلولوزی و یا لایه های به کار رفته در کارتن لمینت بستگی دارد و طبیعتا هر چقدر مواد اولیه کارتن بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می یابد.

برای توسعه کسب و کار استفاده از کدام کارتن را پیشنهاد می کنید؟

مسلما استفاده از کارتن های با کیفیت و طراحی بهتر همچون کارتن دایکات برای توسعه کسب و کار در آینده و به دست آوردن نام و نشان تجاری بهتر است با این حال می توانید انواع کارتن های لمینت و ساده را با توجه به حجم و وزن محصولات و کالاهای تولیدی خود انتخاب کنید.

آیا کارتن هزینه زیادی را به واحدهای تولیدی تحمیل می کند؟

خیر! کارتن همچون مواد اولیه و خدماتی که در تولید یک کالا نقش دارند و بر روی قیمت کالا موثر هستند، بر روی قیمت محصولات تولیدی شما نیز موثر بوده و قیمت کارتن را در قیمت نهایی کالاها محاسبه می کنید.

آیا ممکن است افزایش قیمت کالا به علت خرید کارتن گران تر و باکیفیت تر بر میزان فروش آن تاثیر منفی داشته باشد؟

خیر! برخی از مسئولین واحدهای تولیدی تصور می کنند با استفاده از کارتن های گران قیمت در حمل کالا، فروش کمتری را در نتیجه افزایش قیمت محصول به دست می آورند. بهتر است این حقیقت را نادیده نگیرید که کیفیت کالا و محصول شما حرف اول در افزایش فروش را می زند و افزایش قیمت یک کالا در نتیجه بسته بندی مناسب در حدی نمی باشد که ضرر اقتصادی را به دنبال داشته باشد.