سیب به عنوان یک میوه بسیار مفید، یکی از مهمترین ارکان سبد غذایی در سراسر جهان است. شرایط آب و هوایی ایران بویژه در شمال غرب و بخصوص استان آذربایجان غربی، تولید انبوه و امکان صادرات سیب به دیگر کشورهای جهان از ایران را فراهم کرده است. و همین شرایط بسته بندی سیب را نسبت به خیلی از میوه های دیگر پر رنگ تر و مهم تر کرده است.

بسته بندی سیب به غیر از شرایط بالا دارای شرایط دیگری نیز است که باعث بالا رفتن اهمیت این میوه شده است. علاوه بر صادرات سیب به دیگر کشورهای جهان، بازار میوه فروش های داخلی هم پر است از سیب های رنگی که در داخل کشور تولید، حمل و عرضه شده اند.

بسته بندی میوه اهمیت ویژه ای در تولید، توزیع و صادرات آن دارد و در صورت عدم دقت به این مورد، با حجم انبوهی از میوه های پلاسیده، لک گرفته و له شده مواجه خواهیم شد. بسته بندی هر میوه ای با توجه به شرایط و ماهیت میوه، از جمله میزان ماندگاری و مقاومت آن در برابر فشار سنجیده می شود و مشمول یک بسته بندی مجرا می گردد.

کیفیت بسته بندی سیب به چه عواملی وابسته است؟

در صورتی که بسته بندی سیب از مشخصات ذیل برخوردار باشد می توان گفت کیفیت بسته بندی به خوبی رعایت شده است. این مشخصات عبارتند از:

–         جعبه سیب محکم و تقریبا غیر قابل انعطاف است.

–         در بخش داخلی جعبه سیب بهتر است جای هر کدام از سیب ها به صورت مجزا تعبیه شده باشد.

–         جعبه مورد نظر دارای درب مخصوص کارتنی باشد. چرا که کارتن مقوایی امکان جذب رطوبت سیب و جلوگیری از پلاسیدگی میوه ها را دارد.

–         درب جعبه سیب باید کاملا روی جعبه را پوشانده و بزرگتر یا کوچکتر از حجم جعبه اصلی نباشد.

–         تعبیه نمودن جای دسته برای حمل جعبه سیب نیز می تواند کیفیت بسته بندی، حمل و توزیع سیب را افزایش دهد.

–         جعبه های سیب به گونه ای برش داده شوند که در زمان حمل، فشار و وزن جعبه هایی که در قسمت های بالاتر قرار گرفته اند باعث تخریب میوه های موجود در جعبه های پایین نگردد.

کاربرد کارتن سلولوزی چیست؟

سیب از جمله میوه هایی است که اصولا در زمان حمل، توزیع و فروش رطوبت پس نمی دهد و در صورتی که سریعا به دست مشتری برسد، می توان از جعبه سلولوزی استفاده نمود. جعبه سلولوزی همان جعبه و یا کارتن مقوایی است که شرکت های کارتن سازی سال های سال است مبادرت به تولید آن ها می کنند.

این گونه جعبه ها در ساده ترین صورت ممکن قابلیت حمل و جابجایی سیب در داخل کشور را دارند، قابل بازیافت هستند و به راحتی از سطح شهرها جمع آوری شده و دوباره به عرصه تولید می پیوندند. در صورتی که از محل تولید تا مصرف میوه سیب، فاصله چندانی وجود ندارد، مقرون به صرفه ترین جعبه ممکن برای بسته بندی سیب، کارتن سیب سلولوزی ساده است.

استفاده از کارتن دایکاتی چگونه است؟

کارتن دایکاتی که اصطلاحا با عنوان جعبه دایکاتی شناخته می شود، به روش فنی ساخت جعبه سیب و دیگر جعبه های تولید شده در شرکت های کارتن سازی اشاره دارد. در این روش جعبه سیب بدون دخالت دست، برش داده و مونتاژ می گردد و نتیجه نهایی یک جعبه کاملا کاربردی و خاص برای بسته بندی کردن سیب است. از این جعبه ها برای توزیع میوه های درجه یک و یا صادرات سیب به دیگر کشورهای جهان استفاده می شود.

در برخی از موارد کارتن های دایکاتی جهت حمل سیب در داخل کشور نیز استفاده می گردند. زمانی که سیب از ارزش اقتصادی بسیاری برخوردار باشد – سیب درجه یک – در جعبه های دایکاتی قرار می گیرند و اغلب در مناطق مرفه به فروش می رسند. بسیاری از این جعبه های حاوی سیب را در مراکز استان ها مشاهده می کنیم.

استفاده از کارتن لیمنت چه مزایایی دارد؟

لیمنت به یک سطح با لایه های متعدد گفته می شود. با توجه به اینکه کارتن از جنس مقوا است و مقوا در برابر آب و فشار مقاوم نیست از روش لمینت برای مقاوم سازی آن استفاده می گردد. استفاده از روش لمینت در بسیاری از صنایع دیگر نیز بکار می رود. اما در کارتن سازی یک روش پر استفاده بوده و همه روزه بسیاری از کارتن های لیمنت شده را مشاهده می کنیم.

لمینت در کارتن سازی به این صورت است که با قرار گرفتن چند لایه مقوا بر روی یکدیگر، استحکام، مقاومت و کیفیت فرم گیری کارتن بسیار افزایش یافته و امکان نفوذ آب و رطوبت به لایه های میانی کاهش می یابد. هم اکنون استفاده از کارتن لمینتی و برش خورده با تجهیزات دایکاتی بهترین روش برای تولید جعبه سیب و بسته بندی آن است.

بهترین جعبه برای بسته بندی سیب و سیب صادراتی چیست؟

بهترین جعبه برای بسته بندی سیب چیست؟
بهترین جعبه برای بسته بندی سیب چیست؟

سیب در مقایسه با دیگر میوه ها میزان استهلاک کمتری دارد. با این حال تمامی میوه ها در مقایسه با دیگر اقلام غذایی با سرعت بیشتری تخریب شده و کیفیت ظاهری خود را از دست می دهند. سیب در مقایسه با دیگر انواع میوه ها، وزن سنگین تری با توجه حجم اشغال شده دارد و این ویژگی لزوم استفاده از جعبه هایی با لایه های پنج و یا حتی هفت لایه را به روشنی نمایان می سازد.

جعبه هایی دایکاتی برای سیب های صادراتی از کیفیت بسیار بالایی جهت نگهداری و بسته و بندی میوه برخوردارند. این جعبه ها قابلیت جذب رطوبت سیب و جلوگیری از پلاسیده شدن آن ها را دارند. این جعبه ها به شیوه ای طراحی می گردند که امکان وجود فشار بر روی سیب های قرار گرفته در جایگاه خود به حداقل ممکن برسد و تا حد بسیار زیادی امکان نفوذ رطوبت به لایه های داخلی را خنثی می سازند.

چاپ بر روی جعبه سیب

چاپ مناسب و با کیفیت بالا می تواند نشان دهنده ارزش و اهمیتی باشد که شما برای محصولات خود قائل هستید. چاپ مورد نظر با توجه به کلمات خاص و طراحی گرافیکی ویژه و پیشنهادی شما انجام می گردد. یک شرکت کارتن سازی معتبر باید قادر باشد تمامی جملات، اطلاعات و تصاویر مورد نظر تولید کننده را به بهترین شکل ممکن بر روی جعبه سیب درج نماید.

بهتر است یک علامت تجاری خاص برای محصولات خود انتخاب نمایید و از تغییر آن در دوران فعالیت تجاری خود پرهیز نمایید. چاپ اطلاعات مورد نظر شما می تواند فعالیت تجاری شما را در یک سطح رقابتی مطلوب قرار دهد. بنابراین علاوه بر کیفیت بسته بندی، تجهیزات چاپ و کیفیت آن را نیز در نظر گرفته و یک شرکت مناسب انتخاب نمایید.

بسته بندی سیب صادراتی

سیب صادراتی باید کیفیت بسیار زیادی داشته باشد. علاوه بر کیفیت محصول باید به کیفیت بسته بندی نیز توجه نمود. امروز از جعبه های مقوایی بسیار با کیفیتی برای بسته بندی سیب صادراتی استفاده می شود.

سیب صادراتی ممکن است در پک های متفاوتی عرضه شود اما کیفیت مقوا نیز بسیار حائز اهمیت است. ضخامت مقوا باید به حدی باشد که توان نگهداری وزن میوه ها را داشته باشد چرا که سیب درختی به عنوان یکی از میوه های سنگین در بازار شناخته می شود و برای صادرات باید مسافت بیشتری را طی نمود.

دستگاه بسته بندی سیب

شرکت های کارتن سازی با استفاده از دستگاه های دایکاتی اشکال هندسی مناسبی را بر روی مقوا برش داده و از ترکیب آن ها با یکدیگر جعبه های مناسبی برای بسته بندی و عرضه سیب تولید می کنند. سیب های عرضه شده در جعبه های مقوایی با طراحی بسیار زیبا و مناسب قیمت بیشتری نیز دارند و به همین علت اصولا در مناطق مرفه به فروش می رسند.

کارتن بسته بندی با جعبه مقوایی متفاوت است. دستگاه های دایکاتی قادر به خلق جعبه ها و کارتن های دایکاتی مناسب برای عرضه سیب هستند. ایده های بسیاری برای تولید جعبه سیب وجود دارد  و شما می توانید طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و با مراجعه به شرکت های کارتن سازی آن ها را سفارش دهید.

تفاوت قیمت کارتن سیب داخلی و صادراتی

کارتن سیب با توجه به لایه های مقوای بکار رفته یا لمینت و نوع برش دایکاتی و یا ساده، دارای تنوع قیمت بسیار زیادی است و این امر در قیمت تمام شده سیب عرضه شده نیز موثر خواهد بود. سیب های صادراتی لزوما با جعبه های محکم تر، شکیل تر و با اصول فنی بهتری تولید می شوند. بنابراین جای تعجب ندارد که گران تر بوده و از ارزش اقتصادی بیشتری برخوردار باشد.

کارتن سیب سه لایه قیمت کمتری داشته و معمولا در توزیع و حمل سیب در داخل کشور مورد استفاده واقع می شود. میوه های درجه دو و سه نیز در کارتن های ارزان تری بسته بندی می شوند. بهتر است با توجه به مسافت حمل سیب، درجه محصول و نوع مصرف کننده جعبه سیب را انتخاب و خریداری نمایید.

خرید کارتن سیب

در صورتی که قصد خرید جعبه سیب با بهترین کیفیت ممکن و طراحی خاص دایکاتی و یا حتی ساده در لمینت های سه، پنج و یا هفت لایه را دارید می توانید از طریق شرکت کارتن سازی آذین پک مشهد اقدام نمایید. فروش جعبه سیب صادراتی و سیب های توزیع شده در سطح داخلی، یکی از موفق ترین اقدامات این شرکت در سالیان فعالیت خود بوده است.

بسته بندی سیب با استفاده از جعبه های تولید شده توسط شرکت کارتن سازی آذین پک مشهد با کیفیت مطلوب انجام می گردد و امکان چاپ و گرافیک کاملا حرفه ای نیز یکی دیگر از مزایای خرید کارتن سیب از این شرکت است. در سالیان اخیر کاربرد کارتن مقوایی در سطح جامعه بسیار افزایش یافته است و شما می توانید برای بسته بندی دیگر اقلام موجود از جمله دیگر میوه های باغات خود نیز کارتن و جعبه مناسب تهیه نمایید.