بازار بسته بندی خرما صادراتی ایران و دیگر کشورها

آب و هوای گرمسیری اغلب مناطق ایران سبب کشت انواع خرما شده است؛ به همین خاطر سالانه بیش از 60 هزار تن بسته بندی خرما صادراتی به 52 کشور منتقل می‌شود.

خرماهای ایران از لحاظ کیفی بسیار مرغوب است و برخی از انواع آن فقط در نخلستان‌های کشور رشد می‌کند. بازار کشورهایی نظیر فرانسه، آلمان، انگلیس و کانادا برای ارسال بسته بندی خرما صادراتی مطلوب به نظر می‌رسد.

باتوجه به رشد روز افزون در این صنعت و تنوع پک‌های موجود در بازار، ارائه بسته بندی جذاب، با شکل‌ها و کاربردهای مختلف شانس بیشتری برای ارتقا سطح فروش ایجاد می‌کند.

زمان بسته بندی فرا رسیده است

اگر در زمینه بازار خرما فعالیت می‌کنید یا قصد ورود دارید، صنعت بسته بندی را جدی بگیرید. زمان آن فرا رسیده تا با یک پک خیره کننده و باتوجه به اهداف برند، بازار را تسخیر کنید. بسته بندی خرما صادراتی، گامی بزرگ در جهت ارتقای کسب و کار شما خواهد بود.

مشاوره رایگان بسته بندی و کارتن سازی

اندازه بسته بندی خرما

حجم و اندازه بسته بندی به عوامل مختلفی بستگی دارد و نسخه مشخص و استانداردی برای آن تعریف نشده است. هر کسب و کار با توجه به اهداف و استراتژی‌های خود، بسته بندی خرما صادراتی متناسب خود را انتخاب می‌کند. شما می‌توانید برای راحتی، قسمت بسته بندی را به متبحرین این حوزه بسپارید.

دراین قسمت تمرکز زیادی برای انتخاب به خرج دهیدح تا علاوه بر زیبای حمل و نقل آسانی داشته باشد و از ورود رطوبت هوا و آفتاب نیز در امان باشد.

ایده‌های نوین در بسته بندی خرما

اگر در اینترنت سرچ کنید مدل‌های پیشنهادی زیادی در خصوص بسته بندی خرما صادراتی خواهید دید. بسته‌هایی که با نمایش طرحی نوین و خلاقانه ،ارزش آفرینی بالایی داشته‌اند.

انتخاب حرفه‌ای پک‌های خرما فقط به فروش بیشتر شما ختم نمی‌شود؛ بلکه به برندسازی و افزایش طول مشتری نیز کمک شایانی می‌کند.

ایجاد فضایی برای هسته‌های خرما در بسته بندی

برای مثال می توانید در بسته بندی محل مشخصی برای هسته‌های خرما تعبیه شده که کاربرد فراوانی دارد.

یکی از دلایل موفقیت این بسته‌ها، توجه به نیاز کاربران تلقی می‌شود. پرسونای مشتریان خود را بشناسید و کاربرد و قیمت بسته بندی خرما صادراتی را از نظر مخاطبین برسی کنید.

این نوع بسته بندی‌های خاص در شبکه‌های اجتماعی نیز به سرعت وایرال می‌شود و از آن طریق مشتریان بیشتری به دست خواهید آورد.

برای موفقیت متفاوت باشید

هرچند بسته بندی‌های صنعت غذایی که شامل بسته بندی خرما صادراتی نیز می‌شود، پیشرفت چشمگیری کرده است؛ اما هنوز پتانسیل زیادی برای بهبود کارایی و طراحی بصری دارد.

اکثر پک‌های ایرانی خرما در بسته بندی‌های مقوایی در فروشگاه‌های سراسر کشور به فروش می‌رسد.

قطعا کیفیت خرما برای وفادار کردن مشتریان ضروری است اما اگر بسته بندی خرما صادراتی یا داخلی شما جلب توجه نکند، احتمال کمتری برای فروش رفتن آن وجود دارد و در نتیجه کاربران متوجه کیفیت کار نیز نخواهند شد.

مدرن فکر کنیم یا سنتی؟

کسب و کارهای سنتی عقیده «خواهی نشوی رسوا، هم رنگ جماعت شو» را به کار می‌گرفتند. آن‌ها ریسک کردن را ناپسند می‌پنداشتند، چرا که احتمال شکست را افزایش می‌داد. به طور مثال با خود می‌گویند: «هنگامی که هنوز بسته بندی خرما صادراتی رنگ و رو رفته در بازار به فروش می‌رود، چرا سراغ راه حلی نا متعارف باشم؟»

مسئله دقیقا همین جاست. امروزه متفاوت نبودن خطرناک است. کاربران به دنبال ایده‌های نو برای بسته بندی خرما صادراتی می‌گردند و می‌خواهند متفاوت به نظر برسند.

پک نامتعارفی که سر و صدا به پا کرد

چندی پیش بسته بندی متفاوت به بازار عرضه شد که قبل از باز کردن، مشخص نمی‌شد که درون آن خرما قرار گرفته است. پس از باز کردن آن با دو عدد خرما روبرو می‌شدید که بسیار شگفت انگیز و تعجب آور بود.

قیمت دو عدد خرما و بسته بندی آن به تنهایی ارزش بسیار کمی دارد اما با قرارگیری آنها در کنار هم و بسته بندی خرما صادراتی جذاب، ارزش افزوده ایجاد شد و قیمت آن را افزایش داده است.

استراتژی که خواندید برای این برند جواب داد اما دلیلی ندارد اگر شما آن را به کار گیرید موفق باشید. شاید در این مرحله کسب و کار بتوان با هزینه اندکی همان جعبه سنتی خرما را متفاوت جلوه داد. کار سختی به نظر می‌رسد اما با مشورت با متخصصان حوزه بسته بندی این امر شدنی است.

ایده های پرطرفدار در بسته بندی خرما

چه قصد تولید و بسته بندی خرما صادراتی برای خارج از کشور را داشته باشید و چه هدف شما ورود و ارتقا در بازار کشور ایران باشد، باید به بسته بندی محصول دقت کنید.

زمان نگهداری

صادر کننده، وارد کننده، فروشنده کل و جز و در نهایت مشتری دلایلی برای بیشتر هزینه کردن در زمینه بسته بندی دارند.

نحوه بسته بندی خرما صادراتی بر مقدار زمان ماندگاری محصول تاثیر زیادی می‌گذارد. این تاثیر گذاری در دو قسمت نمایان است:

تغییر شکل ظاهری

1- اول شکل ظاهری آن که اگر با نوع خرما هماهنگ نباشد به سرعت له می‌شود و شکل اصلی را از دست می‌دهد. هیچکس دوست ندارد خرمای له و به ظاهر پوسیده را خریداری کند و به خصوص در بسته بندی‌های صادراتی امری نابخشودنی است که به راحتی کنار گذاشته و غیر قابل استفاده می‌شود.

فقط به ظاهر جعبه و پک اهمیت ندهید. تناسب نوع خرما با نوع بسته بندی خرما صادراتی را جدی بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

فساد زود هنگام

2- مورد دیگری که از اهمیت بالاتری برخوردار است، جلوگیری از فساد زود هنگام خرماست. گاهی اوقات این موضوع به خاطر ضرر فروان مغازه‌دارها و تجار بیشتر مطرح می‌شود.

اول تا حدودی سخت به نظر می‌رسد که برای چنین چیزی بسته بندی اختصاصی طراحی کنید و مقداری پول خرج کنید اما با انجام بسته بندی خرما صادراتی خیالتان بابت خراب نشدن آنها آسوده است. در واقع با کمی هزینه بیشتر جلوی یک ضرر بزرگ ایستاده‌اید.

آیا حمل و نقل انواع پک‌های خرما با یکدیگر متفاوت است؟

بله صد در صد همین طور است. نوع بسته بندی خرما صادراتی باید جوری طراحی شود که زمان چیدن در کارتن به راحتی کنار هم قرار گیرد و فضای زیادی را اشغال نکند.

هرچقدر بسته بندی محصولات فضای هدر رفته بیشتری را اشغال کنند، شما نیز باید هزینه بیشتری برای حمل و نقل بپردازید. در صورتی که از بسته‌ها در کنار هم به خوبی قرار گیرد مناسب ارسال به کشور یا شهرهای دور و نزدیک است.

به غیر از مدل و اندازه پک که در حمل و نقل موثر است، باید به جنس بسته نیز اشاره کرد. قطعا جنس بسته‌ای که صادرات می‌شود با آن نوعی که در فروشگاه‌های کوچک موجود است، متمایز است.

شما می‌توانید با در نظر گرفتن جنس پک، فروش خرما صادراتی خود را افزایش دهید.

ایده لاکچری ترکیب خرما با مغزجات و پک کادویی

در قسمت بالا به ایده‌‌ی بسته بندی خرما صادراتی پرداختیم. حال نوبت معرفی یک محصول لاکچری و نسبتا گران قیمت است. شما می‌توانید هسته خرما را جدا کرده و به جای آن مغزهایی نظیر گردو، بادام، بادام زمینی و… را به دلخواه جایگزین کنید.

بسته بندی که برای این مدل خرما در نظر می‌گیرید باید ویژه‌تر از بقیه خرماها باشد و ارزش قیمت بالای محصولتان را به نمایش بگذارد. بعد از انتخاب بسته بندی صحیح آماده ورود به بازار داخل یا خارج از کشور هستید.

وقتی کار بسته بندی به افراد نابلد سپرده می‌شود

متاسفانه در کشور مجموعه‌ها و شرکت‌های بسیار زیادی ادعای طراحی بسته بندی اختصاصی محصولات را دارند. یکی از اعتراضات همیشگی مشتریان خارجی در طراحی بسته بندی خرما صادراتی، شلوغی طراحی جعبه یا خود بسته بندی خرماست که باید مورد بازبینی قرار گیرد.

به دنبال یک بسته بندی با کیفیت و استراتژیک باشید نه ارزان قیمت. انتخاب نادرست بسته‌بندی هزینه‌های بیشتری بر برند شما تحمیل خواهد کرد.

مشاوره رایگان بسته بندی و کارتن سازی

توجه به مناسبت‌ها

یکی از بازه‌های مهم که طرفداران خرما در آن زیاد است و اکثر افراد هنگام افطار میل می‌کنند، ماه مبارک رمضان است. کسب و کار شما قادر است با ایجاد کمپین از این مناسبت بهره‌ای کافی ببرد.

بسته بندی خرمای صادراتی مانند طراحی پک به شکل ماه یا ارائه بسته‌های تک نفره و دونفره به رستوران‌ها جهت برگزاری مهمانی افطاری فروش شما رو دوچندان خواهد کرد.

از بسته بندی غافل نشوید

بسیاری از کسب و کارها فقط به کیفیت محصول اهمیت می‌دهند و نوع بسته بندی کوچک‌ترین ارزشی برای آن‌ها ندارد در صورتی که هردوی آن‌ها بازوی مکمل یکدیگر هستند.

فروش محصول بی کیفیت در بسته بندی خرما صادراتی دوامی نخواهد داشت و محصول با کیفیت بدون بسته‌بندی درست شانس کمتری برای انتخاب شدن دارد.

بسته بندی‌های متفاوت و شگفت انگیزی در بستر وب وجود دارد اما توجه به ظاهر کافی نیست و بهتر است نوع بسته بندی اختصاصی توسط یک مجموعه متبحر در آن زمینه انتخاب و طراحی شود.

خرسندیم که توانایی طراحی و ارائه انواع بسته بندی‌ها، با دانش و تجربه‌ای زیاد را داریم و با سابقه‌ای درخشان به کسب و کارهای دیگر در این زمینه کمک می‌کنیم.

شما از چه نوع بسته بندی برای خرما استفاده می‌کنید؟

بسته بندی خرما صادراتی

بسته بندی خرما صادراتیبسته بندی خرما صادراتی

بسته بندی خرما صادراتی

بسته بندی خرما صادراتی